شرکت بیتزر به عنوان یک قطب صنعتی و علمی در خصوص تجهیزات برودتی و ایرکاندیشن می باشد که یکی از تولیدات این شرکت کمپرسور پیسونی بیتزر است .خصوصاً کمپرسروهای برودتی، جزء شناخته شده‌ترین برندهای فقید محسوب میشود. شرکت بیتز بیش از ۸۰ سال می‌باشد که دراین حوزه فعال می‌کند و تولیدهای آن در سراسر دنیا به کارگیری میشود. یکی از تولید های شرکت بیتزر، کمپرسور های پیستونی بیتزر است، که در این نوشته قصد داریم با این مدل از کمپرسور های بیتزر بیشتر آشنا شویم.

معرفی کمپرسور پیستونی بیتزر

کمپرسور پیستونی

 

کمپرسور پیستونی یا رفت و برگشتی

هر سیکل تبرید تراکمی مستلزم یک کمپرسور میباشد تا بتواند مبرد را متراکم کرده و فشار آن را ارتقا دهد. مقصود از ارتقاء فشار مبرد دو چیز میباشد: تامین انرژی مایحتاج برای جنبش مبرد در سیکل ارتقاء دمای تقطیر مبرد کمپرسور در سیکل تبریدی تراکمی، بعداز اواپراتور و پیش از کندانسور قرار می گیرد. کمپرسورها دارنده مکانیزم‌های مختلفی برای فشرده سازی می‌باشند، یکی‌از مشهور‌ترین سبک‌های کمپرسور، کمپرسور سیلندر پیستونی یا این که رفت و برگشتی میباشد.

کمپرسور های پیستونی بیتزر می توانند در گنجایش‌های گوناگون از کسری از یک تا چند ده اسب بخار وجود داشته باشند، و مورد ها کاربرد آن ها میتواند از یخچال فریزر‌های خانگی و آب سردکن‌ها تا سردخانه های صنعتی بزرگ نام برد.

کمپرسور پیستونی معمولاً هزینه کمتر و تعمیرات سهل و آسان‌تری دارا‌هستند. ولی در مقابل ارتعاشات و آلودگی صوتی بیشتر ایجاد می‌نمایند.

کمپرسورهای پیستونی  سبک‌های مختلفی مثل کمپرسور پیستونی هرمتیک یا این که بسته، سمی هرمتیک یا این که نصفه بسته و نوع بازاست که در صورت نیاز به ارتقاء فشار متعددی باشد، از کمپرسورهای پیستونی دو مرحله‌ای استفاده می کنند

کمپرسور پیستونی بیتزر کمپرسورهای پیستونی یا رفت و برگشتی بیتز برای انواع  کاربردهاست. کمپرسور های پیستونی بیتزر شامل:

  • سمی هرمتیک
  • سمی هرمتیک برای مبرد CO2
  • سمی هرمتیک دو مرحله‌ای
  • سمی هرمتیک اینورتردار
  • سمی هرمتیک با ریسیور
  • سمی هرمتیک دو مرحله‌ای با ریسیور
  • نوع باز

در ادامه این مطلب به انواع کمپرسور های پیستونی بیتزر می پردازیم

 

معرفی کمپرسور پیستونی

کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر

کمپرسورهای نیم ‌بسته بیتزر،دارای مدل‌های مختلفی می باشد. این سری که با نام ecoline شناخته می‌شود.توان برودتی بالایی دارند و مصرف انرژی کمی دارند.کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر دارای مدل‌های مختلفی از جمله، ECOLINE، ECOLINE Tandem که به صورت دو کمپرسور سری است، ECOLINE تک فاز و ECOLINE سری H می‌باشد.

 

کمپرسور سمی هرمتیک برای مبرد CO2 بیتز

نسل نو مبردها، گاز کربن دی‌اکسید یا این که CO2 است، که هیچ تاثیری بر روی لایه اوزون نداشته و اثر گلخانه‌ای پاره ای نسب به دیگر مبرد های فریونی داراست. لذا کمپانی بیتز تحت عنوان پیشرو در صنعت های برودتی کمپرسورهای پیستونی متناسب با مبرد CO2 را پباده سازی و عرضه نموده است. کمپرسورهای +ECOLINE با به کار گیری از فناوری LSPM در موتور خود قادر است بازدهای را تا ۱۴% ارتقاء دهد و با‌گاز CO2 سازش دارااست.

 

کمپرسور سمی هرمتیک برای مبرد CO2 بیتز

 

کمپرسور سمی هرمتیک دو مرحله‌ای بیتزر

این کمپرسورهای برای سیستم‌های با گنجایش بالا که ارتقاء فشار متعددی نیاز است مطلوب میباشد. یا این که به کار گیری از سیستم دو مرحله‌ای می‌توان فشار مبرد را به حد نیاز ارتقا بخشید در حالی که دمای آن از حد مجاز ارتقاء نخواهد یافت. این فعالیت تاثیر مستقیمی بر سعی سیستم خواهد داشت.

 

کمپرسور سمی هرمتیک دو مرحله‌ای بیتزر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *