پلیت بریز یا مبدل حرارتی صفحه ای بریز

پلیت بریز شامل صفحات نازک و مقاوم به خوردگی است که به شکل یکپارچه و با ظرافت و دقت خاصی کنار هم قرار می گیرند. صفحات پلیت بریز از دو صفحه انتهایی و صفحات میانی تشکیل شده اند که در شرایط خلاء و دمای بسیار بالا بوسیله مواد متصل کننده به یکدیگر اتصال می یابند که منجر به تولید یک مبدل حرارتی یا پلیت بریز یکپارچه می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای یا پلیت بریز بسیار قوی و محکم بوده و دارای قابلیت انتقال حرارت با حجم بالا می باشد. علت طراحی این قابلیت به منظور ایجاد آشفتگی جریان است.

کاربردهای پلیت بریز چیست؟

یکی از کاربردهای این پلیت بریز برای گرم کردن و خنک سازی مایعات تمیز است. همچنین این دستگاه به عنوان واحدهای تبخیر کننده و تبرید کننده استفاده می شود. سایر کاربردهای پلیت بریز به شرح زیر است:

  • سیستم های گرمایش و تهویه منطقه ای
  • واحدهای تهویه هوا و گرم کننده های خورشیدی
  • پمپ های حرارتی و واحدهای بازیابی حرارت
  • واحدهای روغن هیدرولیک
  • سیستم های سرمایشی
  • واحدهای هوای فشرده

مزایای استفاده از پلیت بریز یا مبدل حرارتی صفحه ای

این مبدل حرارتی دارای مزایای بسیاری نسبت به سیار مبدل ها است شامل قیمت خرید پایین، کارکرد خوب در دما و فشار بالا، حجم کم سیال های درون پلیت بریز، قابلیت خود تمیز کنندگی آن و حجم فشرده پلیت بریز می باشد.

1.قیمت کمتر برای خرید پلیت بریز: به دلیل عملکرد بسیار بالای آن از نظر مشتری قیمت مناسب و ایده آلی دارد.

2.فشار و دمای بالای کارکرد: پلیت بریز فاقد واشرهای لاستیکی بوده و می تواند در شرایط دمایی 180 تا 200 سانتیگراد به شکل پیوسته عمل کند. همچنین برای پلیت بریز فشار عملیاتی تا 30 بار تخمین زده می شود.

3.حجم کم سیالهای درون مبدل: پلیت بریز دارای بازدهی بالایی است که سبب کاهش گنجایش سیال های درون پلیت بریز نسبت به سایر مبدل های حرارتی شده است.

4.خود تمیزکنندگی: در صفحات پلیت بریز آشفتگی سیال بالا است به همین دلیل می تواند تشکیل رسوب و انسداد درون مبدل حرارتی را به کمترین حد برساند.

5.حجم فشرده : پلیت بریز نسبت به مبدل های حرارتی لوله ای می تواند سبب کاهش وزن و فضا  تا 80 درصد شود.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خرید پلیت بریز
خرید پلیت بریز
11 روز قبل

برای خرید پلیت بریز 1تن از کجا میتونم تهیه کنیم؟