کمپرسور کوپلند یکی از محصولات برند کوپلند از زیر مجمواع های شرکت امرسان آمریکا می باشد. موار استفاده کمپرسور برند کوپلند در صنایع تبرید و تهویه مطبوع می باشد. دو نوع کمپرسور مهم برند کوپلند کمپرسور سیلندر پیستونی کوپلند سری DWM و کمپرسور اسکرال کوپلند می باشد.

کمپرسور کوپلند در کدام کشور تولید می شود؟

کارخانه اصلی تولید محصول کمپرسور برند کوپلند در کشور ایالات متحد آمریکا قرار دارد. این شرکت برای عرضه آسان و گسترده محصولات خود، گسترش بازار مصرف محصولات و کاهش هزینه های حمل و نقل و صادرات اقدام به تاسیس کارخانه های مختلفی در تعدادی از کشورها نموده است. این کارخانه ها محصولات کولند را تحت یک استاندارد مرجع تولید می کنند و بوسیله نمایندگی های مختلفی که در کشورهای دیگر دارند به بازارمصرف عرضه می کنند.

دو نوع کمپرسور سیلندر پیستونی و اسکرال کوپلند که در ایران به فروش می رسند در دو کشور جداگانه تولید شده و وارد بازار ایران می شود. کمپرسورهای سیلندر و پیستونی کوپلند در کشور چک تولید شده که رنگ بدنه این مدل از کمپرسورها مشکی می باشد؛ و کمپرسورهای اسکرال کوپلند موجود در بازار ایران عموما تولید کشور تایلند می باشد.

معرفی انواع کمپرسور کوپلند

در اینجا به شرح و توضیح دو مورد کمپرسور برند کوپلند می پردازیم و اطلاعات مهمی را در مورد این دو نوع کمپرسور ارائه می دهیم.

1.کمپرسور اسکرال کوپلند

این مدل کمپرسور برند کوپلند در بازارها با اسم های مختلفی مانند کمپرسور فرفره ای و یا کمپرسور اسکرول شناخته شده است. یکی از کمپرسورهای با کیفیت جهان به حساب می آید و در در سیستم های سردخانه و تهویه مطبوع کاربرد دارد. کمپرسورهای هرمتیک غیرقابل تعمیر می باشند زیرا ساختار متفاوتی با ساختار سایر کمپرسورها دارند. از آنجایی که کمپرسور اسکرال کوپلند نیز نوع هرمتیک می باشد، بنابراین قابل تعمیر نیست. این کمپرسور در دو نوع تک فاز و سه فاز در بازار عرضه شده است.

این نوع کمپرور کوپلند با وجود دارا بودن توانی برابر با ۱ تا ۶۰ اسب بخار، می ‌تواند به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع در انواع یخچال‌ های صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع مدل های کمپرسورهای اسکرال کوپلند

کمپرسورهای اسکرال کوپلند خود دارای انواع مختلفی شامل  ZR، ZB، ZS، ZBD و ZF می باشد. این مدل ها با انوع گازهای مبرد شامل گازهای R22، R134a، R407c و R401a کار می کنند.

قابلیت‌های کمپرسورهای اسکرال کوپلند

کمپرسور اسکرال جهت استفاده در سیستم‌های تهویه مطبوع مانند چیلرها و پمپ‌های گرما دارای هزینه مناسبی است. یک ویژگی مهم این کمپرسور عدم نیاز به اینورترهای گران قیمت و پیچیده است؛ که سبب شده کمپرسور دارای توان بالایی باشد و از تداخل الکترومغناطیس جلوگیری کند. همچنین دارای قابلیت های منحصربفردی است که می تواند به عنوان یک کمپرسور با کیفیت سال ها در سیستم سرمایشی کار کند.

 • از کمپرسورهای اسکرال کوپلند به عنوان خشک ‌کن و مولتی اواپراتور استفاده می‌شود.
 • کمپرسورهای اسکرال دارای کنترل بسیار مناسبی برای دما می باشند.
 • قابلیت تطبیق کامل با ظرفیت و توان مصرفی در بارهای متفاوت را دارد.
 • با ایجاد رطوبت محیطی شرایط تنفس را برای افراد مطلوب نگه می دارند.
 • به هنگام عملکرد کمپرسور جریان روغن به سمت یاتاقان دچار مشکل قطعی و یا کاهش نمی‌شود.
 • بازده انرژی بهینه‌تری نسبت به دیگر انواع کمپرسورها را دارند.
 • در کلیه ساعات کاری دارای کارکرد مناسبی می باشد.
 • میزان نوسان این کمپرسورها به طور پیوسته از ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد متغیر است.
 • دارای بالاترین عملکرد در برابر بار کامل سیستمی هستند.
 • با وجود طراحی ساده این کمپرسورها ، می‌توانند در هنگام تهویه به طور دقیق فشار مکش را کنترل کنند.
 • کمپرسور اسکرال دارای صدای کم است
 • این کمپرسور دارای بازدهی و قابلیت اطمینان بالا می باشد.

2.کمپرسور سمی هرمتیک سیلندر و پیستونی کوپلند DWM

کمپرسورهای مدل DWM کوپلند از نوع کمپرسور می هرمتیک بوده و در بازار در دو مدل دیسکاس و استاندارد وجود دارد. کمپرسور سمی هرمتیک سیلندر و پیستونی کوپلند DWM در بازار با نام DWM قابل شناسایی است.

کمپرسور DWM دارای کاربردهای فراوانی در سردخانه های زیر صفری و بالا صفری، سیستم های انجماد سریع، چیلر های صنعتی و تجاری و سیکل های تبریدی سیستم های سرمایشی می باشد. نوع این کمپرور سه فاز بوده و از توان 1.5 تا 60 اسب بخار برخوردار است. همچنین تعداد سیلندرهای طراحی شده در آن 8 عدد می باشد. این کمپرسور پیستونی دو مزیت دارد؛ یکی داشتن عمر مفید بالا و دیگری راندمان بالای آن است.

 

کمپرسور کوپلند DWMچه نوع کمپرسوری است؟

 

انواع مدل های کمپرسورهای سیلندر پیستونی کوپلند

 کمپرسورهای نیمه بسته کوپلند یا کمپرسور های سیلندر پیستونی یا هرمتیک سمی هستند. این کمپرسورها در دو سری سیکاس Discus و استاندارد Standard تولید می شوند. از ویژگی های این سری کمپرسور پیستونی می توان به طول عمر مفید و طولانی آن ها و دارای بودن سوپاپ هایی با طراحی خاص است که سبب افزایش عملکرد کمپرسور شده است، اشاره نمود. این دو سری کمپرسور سیکاس و استاندارد از جمله کمپرسورهای مورد اعتماد در بین انواع کمپرسورهای کلاس خود هستند.

کمپرسور کوپلند چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که می دانیم همه کمپرسورها دارای کاربردهای زیادی در انواع سیستم های سرمایشی و در صنایعی همچون تاسیسات، تهویه مطبوع، صنایع غذایی، داروسازی، کاشی و سرامیک، فولادسازی و صنایع نفت و گاز دارند. کمپرسورهای برند کوپلند نیز کاربردهایی در همین زمینه ها دارد که از مهم ترین کاربردهای این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • استفاده در سردخانه زیر صفر و بالای صفر (سردخانه میوه، سردخانه لبنیات، سردخانه صنعتی، سردخانه گوشت و مرغ و …)
 • استفاده در انواع چیلر تراکمی مسکونی و صنعتی
 • استفاده در انواع سیستم‌های تهویه مطبوع

آیا کمپرسورهای کوپلند قابل تعمیر هستند؟

همانطور که پیشتر در معرفی کمپرسورهای اسکرال کوپلند اشاره کردیم، این کمپرسور از نوع هرمتیک بوده و غیرقابل تعمیر می باشد. ولی کمپرسورهای پیستونی DWM کوپلند قابل تعمیر است. تعمیرگاه های مختلفی جهت تعمیر این کمپرسورها وجود دارد. ولی بهترین روش مراجعه به نمایندگی های محصولات کوپلند است که می توانید با اطمینان کمپرسور را جهت تعمیر به ان ها تحویل دهید.

روش انتخاب کمپرسور مناسب کاربرد های مختلف

برای طراحی سیستم های برودتی باید در مورد انتخاب قطعات مورد نیاز دقت فراوانی به خرج داد. انتخاب کمپرسور برای چرخه تبرید نیز باید به درستی انجام شود تا کیفیت کارکرد دستگاه به حداکثر خود برسد. در این زمینه نکات و پارامترهایی باید مدنظر قرار داد.

 • دمای اواپراتور Evaporating SST
 • دمای کندانسور Evaporating SST
 • ظرفیت برودتی سیستم cooling capacity
 • گاز مبرد Refrigerant
 • فرکانس Power frequency
 • ولتاژ Power voltage
 • ظرفیت جابجایی مبرد Displacement

هنگام خرید و انتخاب کمپرسور باید کاتالوگ محصول را مشاهده کرده و ویژگی‌ ها و مشخصات آن را به درستی بررسی کنید. شرکت امرسان آمریکا دارای نرم افزاری است که می تواند شما را در جهت انتخاب صحیح کمپرسور مناسب یاری دهد.

همچنین می توانید با مراجعه به نمایندگی معتبر این محصول و برند از مشاوره فنی کارشناسان آنجا بهره مند شده و کمپرسور مناسبی را با قیمت نمایندگی خریداری نمایید.

جمع بندی بحث کمپرسور کوپلند

در این مقاله به معرفی دو دسته کمپرسور پیستونی و اسکرال برند کوپلند پرداخته شد. ضمن معرفی این دو کمپرسور انواع مدل های مختلف آن بیان شد و ویژگی های هر دو مدل به اختصار ارائه شد. بیان شد که کمپرسور اسکرال از نوع هرمتیک است و به دلیل ساختار این کمپرسورها، قابل تعمیر نیستند. همچنین پارامترهایی جهت انتخاب و خرید بهتر کمپرسورهای برند کوپلند پیشنهاد داده شد.

 

معرفی کمپرسور اسکرال کوپلند از سری کمپرسورهای سردخانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *